Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie polskie stacje do łączności z SN7L w zbliżających się zawodach IARU VHF 2023.

Pięć zestawów antenowych – rok 2022

Zawody rozpoczną się w dniu 2. września 2023 o godzinie 16:00 czasu lokalnego, a zakończą o tej samej godzinie w niedzielę, 3. września 2023.

Przez całe 24 godziny szukajcie nas na częstotliwości 144.180 MHz, lokalizacja: góra Śnieżka, lokator JO70UR.

W zeszłym roku korzystaliśmy z dodatkowego systemu antenowego w polaryzacji pionowej, dedykowanego dla stacji z Polski posiadających tylko pionowe anteny. Biorąc pod uwagę rekordową frekwencję stacji SP w ostatnich zawodach, w tym roku planujemy zainstalować antennę cross-yagi z przełączaną polaryzacją, aby dać każdej stacji możliwość przeprowadzenia QSO.

Ze względu na spore obłożenie (pileup) w pierwszych godzinach zawodów, zachęcamy do wołania nas w godzinach wieczornych i nocnych. Będziemy też dostępni na czacie ON4KST.

Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym kolegom, mającym możliwość pracy CW i SSB na paśmie 2m. Każda stacja z SP jest dla nas bardzo ważna i cenna.

Aby przesłać log za zawody, można skorzystać z działającego w przeglądarce internetowej generatora online.

Należy poprawnie uzupełnić podstawowe informacje o swojej stacji: znak, lokator, kategoria (single), moc nadajnika i antenę.

Następnie, uzupełniamy dane każdej łączności: godzinę (UTC! – czyli 2 godziny mniej niż czas lokalny w SP), znak stacji z którą przeprowadzono QSO, raport i numer QSO podane przez nas; raport, numer QSO i lokator które odebraliśmy. Z listy wybieramy też emisję – SSB lub CW.

Po upewnieniu się, że wszystko jest OK, wystarczy kliknąć przycisk „Prześlij Log” na dole strony. Log w odpowiednim formacie zostanie przesłany do IARU.

Na początku zawodów woła nas bardzo wiele blisko położonych i mocnych stacji z DL i OK, więc możemy mieć problemy z odbiorem polskich stacji. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość!

Po zakończeniu zawodów, dla każdej stacji z SP wygenerujemy dyplom potwierdzający QSO ze stacją SN7L na Śnieżce, a także udostępnimy nagranie, tak aby każdy chętny mógł sprawdzić jak jego sygnał dolatywał do naszej stacji.

Przed zawodami, od czwartku, w zależności od warunków pogodowych i wyzwań technicznych, planujemy być aktywni w paśmie 2m i prowadzić łączności testowe.

W telegraficznym skrócie:

  • od soboty 2. września 2023, 16:00 czasu lokalnego
  • do niedzieli 3. września 2023, 16:00
  • SSB i CW, 144.180 MHz, nasz lokator to JO70UR (Śnieżka)
  • w zawodach wymieniamy: raport, kolejny numer łączności, 6-znakowy QTH-lokator
  • pracujemy w polaryzacji poziomej jak i pionowej
  • bronimy dwóch pierwszych miejsc i walczymy o kolejne!
  • daj znać znajomym, którzy są w stanie pracować SSB/CW na 2m, nawet tylko z pionowej anteny

Pozdrowienia i do usłyszenia,
SN7L Team