WSTĘP

Serdecznie zapraszamy wszystkie stacje polskie do łączności z SN7L, w zawodach IARU 144MHz.

Zawody odbędą się w dniach 04-05.09.2021, w godzinach 16.00 (04.09) do 16.00 (05.09) czasu LOKALNEGO.

Będziemy nadawać z obiektu IMGW zlokalizowanego na Śnieżce (1603 m. n.p.m.), z lokatora JO70UR.

Jak co roku, rywalizacja o pierwsze miejsce rozegra się pomiędzy nami a stacjami niemieckimi. Aby wygrać te zawody, potrzebujemy wybitnej reprezentacji stacji z Polski.

W 2019 roku, kiedy SN7L było na 1 miejscu w Europie, stało się to dzięki zaangażowaniu wielu kolegów z SP. W logu pojawiło się aż 158 polskich prefiksów. W 2020, tylko 92 stacje z SP, stąd 2 miejsce i przegrana z DA0FF. Różnica pomiędzy 1 a 2 miejscem, była na tyle mała, że dodatkowe 60 stacji z Polski, przeważyłyby szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Dlatego już dzisiaj zwracamy się z prośbą do wszystkich krótkofalowców z SP o zrobienie QSO z nami podczas tych Zawodów.

Dla stacji zlokalizowanych do 200 km od Śnieżki, wystarczy pionowa antena i 50W mocy. Tu mały opis jak zrobić prostą tanią antenę kierunkową w poziomie.

JAK PRACOWAĆ W TYCH ZAWODACH?

Pracujemy emisjami CW i SSB. SN7L będzie pracował w dolnej części pasma 2m, w okolicach 144.180MHz.

W celu poprawnej wysyłki logów, przygotowaliśmy formularz (GENERATOR LOGU na naszej stronie), który można wypełnić po zrobieniu z nami QSO. Zawiera on wszystkie niezbędne pola. Wystarczy wypełnić i wcisnąć PRZEŚLIJ LOG. Zostanie on przesłany w odpowiednim formacie do IARU.

Aby QSO zostało zaliczone, należy podać i odebrać podczas niego, następujące dane:

ZNAK, RAPORT, NR KOLEJNY QSO, LOCATOR

Przykładowy raport wysłany powinien wyglądać tak:
59 001 JO91SS, a przykładowy odebrany: 59 123 JO70UR

Należy zapisać oczywiście datę i godzinę QSO (godzina UTC, czyli minus 2 godziny w stosunku do czasu lokalnego)

Wszystkie powyższe dane można wpisać w nasz GENERATOR LOGU i nie przejmować się już niczym innym!

KIEDY NAJLEPIEJ NAS WOŁAĆ?

W związku z tym, że Śnieżka jest zupełnie odkryta na wszystkie kierunki, przez pierwsze kilka godzin w tych Zawodach, mamy kompletny pile-up. Dodatkowo, praca innych silnych stacji, pracujących bardzo blisko naszej QRG, powoduje liczne QRM, stąd prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Robimy 120 QSO na godzinę, głównie ze stacjami z OK i DL. Dlatego najlepiej wołać nas w późnych godzinach wieczornych w sobotę, lub wcześnie rano w niedzielę. Dobrym czasem na zrobienie QSO, są również ostatnie godziny pracy w Zawodach (14.00 do 16.00 w niedzielę czasu lokalnego). Będziemy często obracać jeden z naszych 4 systemów na Polskę i nasłuchiwać sygnałów. Będziemy również aktywni na chacie ON4KST, gdzie zawsze można umówić SKED. Zapraszamy do QSO!

DYPLOM / NAGRANIE QSO

Dla wszystkich stacji z Polski, które przeprowadzą z nami QSO i wyślą LOG, oferujemy wyjątkowy DYPLOM potwierdzający łączność z SN7L ze Śnieżki. Jego wzór znajduje się poniżej.

Dla wylosowanych 30 stacji z SP, wydrukujemy go i prześlemy w wybrany przez adresatów sposób. Wszyscy inni, znajdą swój DYPLOM na naszej stronie w formacie .pdf.

Oferujemy również dostęp do indywidualnego nagrania naszego QSO, które będzie dostępne po Zawodach na naszej stronie. Każdy będzie mógł posłuchać, jak go było słychać na Śnieżce!

PODSUMOWANIE

Podsumowując, serdecznie zapraszamy do łączności z SN7L ze Śnieżki, w Zawodach IARU 2m.

Każdy znak z Polski się liczy!

Każda łączność ze stacją SP, jest dla nas szczególnie ważna!

Bez Was nie wygramy tych Zawodów!

Z góry dziękujemy za wsparcie!

SN7L Team.